Tatlı İsteğinizi Bastırmanın Yolları

Fazla kilolar genellikle abur cubur olarak tabir edilen atıştırmalardaki ölçülerin kaçması ve daha çok da bu atıştırmalarda tatlıların tüketilmesiyle, sonuçta yanlış beslenme ile oluşur. Tatlı sizin de olmazsa olmaz dediğiniz öncelikleriniz arasındaysa bu isteğinizi meyvelerle geçiştirebilir hatta önleyebilirsiniz.  Sizlere önereceğimiz yöntemler hem oyun şeklinde eğlenceye dönüşebilir hem de meyvelere verilen ağırlıklarla tatlı krizlerini önleyerek sağlığınızı da korumuş olursunuz. Beslenme şeklinizi de yeni meyve alışkanlığı ile değiştirmiş olursunuz.

meyveÖnerilerimiz:

Tatlı yeme ihtiyacı olduğunda kendinize özel karışık meyve salatası hazırlayabilirsiniz. En basitinden gün içinde elma dilimleri atıştırarak, oluşacak tatlı isteğini bastırabilirsiniz.

Dondurmaya kimse hayır diyemez, sizde hayır diyemiyorsanız canınız istediğinde dondurma yerine buz gibi üzüm yiyebilirsiniz. İsteğinizi bastırmış olursunuz.

Yemeğe dışarı çıkıyorsanız yine tatlı yerine meyve kuplarını tercih edebilirsiniz.

Tatlı, poğaça ve çörek yerine meyveli yoğurt daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır, metabolizma hızlı çalışacağından şişkinlik ve sindirim sorunlarına da sebep olmaz. Ayrıca yoğurt sindirimi düzenlerken meyvelerle kalori yerine vitamin almış olursunuz.

Kahvaltıda yulaf ezmesi tercih ediyorsanız meyve parçaları ile tatlandırabilirsiniz.

Hem açlık hissini bastırmak hem de tatlı ihtiyacını gidermek için sevdiğiniz meyvelerden oluşan bir salata hazırlayıp üzerine de şekerli şurup gezdirebilirsiniz. Şurup için; yarım bardak suya iki çorba kaşığı şekeri katıp kaynatın, soğuyunca meyve tabağının üzerine gezdirin.

Özellikle mutfakta görünür yerlerde meyvelerle hazırladığınız meyve tabağı bulundurun. Bu sayede tatlı aklınıza geldiğinde gözleriniz ararken ilk olarak meyveleri görecek eliniz de ilk meyvelere uzanacaktır. Bu yöntemlerle tatlı isteğinizi bastırmak çok da zor görünmüyor. Denediğinizde siz de hak vereceksiniz.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın