Kilo Verirken Kalp Damar Sağlığınıza Dikkat Edin

Pek çok kişide bir yandan zayıflarken bir yandan da güçsüz, düşmeme ve kalp ve damar sağlığını da koruma  endişesi var. Aslında fazla kilonun kendisi başlı başına kalp ve damar sağlığı açısından risk oluşturur.

Ancak tersine yeterince vitamin, protein ve kalp için yararlı yağların alınmadığı bir diyet programında ise yine kalp ve damar sağlığı açısından riskler vardır. Özellikle folik asit ve bazı diğer  B vitaminleri, kalp kasını koruyacak kadar yeterli protein alımı, L-Carnitin alınması önemlidir. Ama belki de en önemlisi yeterli Omega 3 yağının alınması. Diyetle Omega 3 alınabilir ama kalp damar sağlığı açısından daha yüksek dozda almak isteyenler ayrıca ek Omega-balık yağı desteğine başvurabilir.

Bazıları Omega 3 balık yağı haplarının kilo aldırdığını düşünüyor. Normal Omega 3 balık yağı hapında yaklaşık 10 kalori vardır ki bu düşük bir orandır. Balık yağı Omega 3 hapının iyi bir marka olmasına ve ağır metal içermemesine dikkat edin. Diyetler sırasında alınan Omega 3 yağı destekleri kalp ve damar sağlığını korur, zayıflarken halsizlik olmasını önler.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın