Günde 100 Adım Atarak Kilolara Veda Edin

Son yıllarda obezite sınırlarının aşıldığı bir ülkede yaşamaya başladık. Günümüz çalışma şartlarında masa başı çalışılması, işlerine arabalarıyla veya toplu taşıma araçlarıyla gidip gelinmesi, teknolojinin gelişmesi ile insanların beden gücüne ihtiyaç duyulan çoğu işlerin makineler tarafından yapılması gibi sebeplerle insanlar artık daha az hareket eder oldu. Buda kaçınılmaz sonu yani obeziteyi getirdi.

Obezite ile savaşmanın iki ana temeli olan sağlıkbeslenme ve spor göz ardı edilmemeli ve gün içinde spor için üzerinize düşenleri yapmalısınız. İş hayatınız, sosyal hayatınız yâda maddi imkânlarınız pahalı spor aletlerine, spor salonlarına vakit ve nakit ayırmanıza müsait olmayabilir.

Ancak kulağa çok şaşırtıcı ve bir o kadarda etkili, başarılı sonuçlar elde edilen günde 10 bin adım atarak zayıflama eylemini hayatınıza dahil etmeniz eminiz ki hiç de zor olmayacaktır. Zayıflamak için spor yapmak demek kan ter içinde soluk soluğa kalmak demek değildir. Saatlerce hiç ara vermeden ağır spor yapmakla yakılacak kalori ile gün içinde zaman dilimlerine dağıtılmış olan 10 bin adım emin olun daha çok kalori kaybetmenizi sağlayacaktır.

Atacağınız 10 bin adım size ortalama 400 kalori kaybettirse de beden olarak emin olun daha fazla zayıflamış görüneceksiniz çünkü kaybedilen kilonun daha fazlasını vücut sıkılaşarak beden küçülmesi olarak gösteriyor.
Çok cüzi rakamlara alacağınız bir adım sayar cihazının yardımı ile gün içinde attığınız adım sayını takip edebilirsiniz. Bu size pes etmemeniz için psikolojik olarak destek veriyor. Kendinize bir hedef belirlemiş oluyorsunuz ve gün içinde adım sayar cihazınıza her baktığınızda hedefiniz daha çok yaklaştığınızı görüyorsunuz.

Günde 10 bin adam atarak tamamlayacağınız 30 gün size sıkı bir vücut, dümdüz olmaya başlamış bir karın, azalmaya başlamış selülitler, incelmeye başlamış bir bel çevresi olarak geri dönmeye başlıyor. İstediğiniz ideal kilonuza ulaştıktan sonra bu kilonuzu korumak sabitlemek için günde adım sayınızı 6 bine düşürmeniz yeterli olacaktır.

Reklamlar