Göbekte Yağlanma Sebepleri

Son yıllarda değişen hayat koşulları ile birlikte vücuttaki yağlanma sorunlarının da artmasına ve hatta değişmesine sebep oldu. Önceleri kalça ve basen bölgelerindeki yağlanmalardan şikayet edilirken, artık onların yerini daha büyük bir sorun, yani göbek bölgesindeki yağlanma aldı. Bilindiği üzere ciddi bir sorun olan göbek bölgesi yağlanmasından nasıl kurtulacağınız konusunda yeterli bilgilere sahip misiniz?

O halde birlikte uzman görüşlerini inceleyelim: “Göbek bölgesindeki yağlanmalar zayıf kadınlarda bile görülmektedir. Bunun nedenleri ise, yüksek miktarda şekerli gıdaların tüketilmesi, iş yerinde oturarak çalışma ve insülin dengesizliği denilebilir.”

göbekte yağlanmaİnsülin Dengesizliği

Kandaki şeker miktarını kontrol edip dengede tutmaya çalışan bu hormonun kanımızdaki seviyesi çok önemlidir. Eğer herhangi bir sebepten dolayı insülin metabolizması bozulursa, bu kandaki şekerde ve aynı şekilde kan değerlerinde bozulma ve özellikle de bel ve karın bölgesinde hızla yağlanmalara sebep olur. Aynı zamanda vücuda giren yüksek orandaki karbohidratlarda bu rahatsızlığı tehtid eder.

Yağlanmanın Önlenmesinde Kalori Miktarı Mı, İçerik Mi Önemli?

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre bu sorunun cevabı: her ikisinin de önemli olduğudur. Her ikisininde aynı değerde olduğunu vurgulayan uzmanlar bu şekilde göbek bölgesindeki yağlanmanın ne derece olduğunu belirtmişlerdir. Sonuç olarak insülin dengesizliği ile başlayıp kan şekerinin bozulmasıyla birlikte göbek çevresinde yağlanma oluşuyor.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın