Besin Takviyeleri Bilinçli Bir Şekilde Kullanılmalıdır

Beslenme ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Doğal ürünlerin yan etkisine daha ender karşılaşılır ama yine de bir ürün kullanırken bilinçli olmak gerekir.

Mesela bir hastalıkla ilgili alınan ilaçlar varsa bu ilaçlarla etkileşim yapabilecek bitkisel ürünler birlikte kullanılmamalıdır. Kan sulandırıcı sentetik ilaçlar alınırken yine kan sulandırıcı niteliğe sahip bitkisel ilaçlar alınması sakıncalıdır. Örnegin anti depresan ilaçlar alırken aynı türde etkilere sahip bitkisel ilaçlar birlikte kullanılmamalıdır. Eğer bir kişi ameliyat olacaksa ameliyattan 2 hafta önce bitkisel ilaç kullanımı bırakılmalıdır. Çünkü bazı bitkisel ürünler kanın pıhtılaşmasını geciktirirler. Örneğin ginko biloba gibi.

besintakviyeleriGıda takviyesi olarak kullanılan ürünler etkilerini sentetik ilaçlar gibi hemen göstermezler zamana yayılan düzenli bir kullanımla etkileri ortaya çıkar.

Besin takviyesi bilinçli kullanıldıgında sağlıklı beslenmeyi destekler, modern beslenme alışkanlıklarının sebep oldugu eksiklikleri tamamlar, hastalıklara karşı önleyici etki oluşturur, hayat kalitesini yükseltir.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın