Arkadaşlarınızla Birlikteyken de Egzersiz Yapabilirsiniz

Gün geçtikçe egzersizin önemi daha iyi anlaşılıyor ve uzmanlar bulduğunuz her fırsatta egzersiz yaparak hareketli yaşamın benimsenmesi gerektiği yönünde uyarılarda bulunuyorlar.

1. Dansa gidin

Vücuttaki yağları yakmanın en kolay ve eğlenceli yolu dans etmektir. Dans ederken vücudun tüm kas grupları çalışır. Altı saat süreyle dans eden bir kişi 7.000 kilojul enerji sarf eder. Bu durumda siz de hiç durmayın ve kendinizi piste atın.

2. Paten zamanı

Bir çift tekerlekli paten alarak parka çıkın. Bacak kasları için bu spor birebirdir ve eğer hızlı kayarsanız, koşmak kadar etkilidir. Bacaklarınızla birlikte kollarınızı da hareket ettirirseniz, vücudunuzun daha büyük bir kısmı çalışmış olur.

3. Bowling oynayın

On kiloluk topları kaldırmak kol kaslarınızı geliştirir. Haftada bir kez sevgiliniz veya arkadaş grubunuzla bowling’e giderek hem çok eğlenirsiniz hem de kalori yakarsınız.

4. Gülün

İçten gelen eğlenceli bir kahkaha hem beyniniz hem vücudunuz için çok faydalı. Yirmi dakika candan gülmek üç dakika kürek aletinde çalışmaya eşittir. Gülmek yüz ve karın kaslarını çalıştırıyor. Sizi mutlu edecek aktivitelerle ve özellikle kişilerle birlikte olmanız hem ruhen hem de bedenen size faydalı olacaktır.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın