ALERJİ

Alerji bir nevi ihtar sinyalidir. Alerji olan kişi alerjiye sebep olan maddeyi veya eşyayı tesbit edip ondan uzak durmalıdır. O sebep kişinin bünyesiyle uyuşamamakta ve bünye onunla karşılaştığında daha ciddi vakalardan önce alerji dediğimiz sinyallerle uyanda bulunmaktadır.
Alerjide vücudun bir kısmında veya tamamında kı­zarma, şişme ve sivilceler meydana gelebilir. Alerjinin daha kuvvetli tepkileri: Astım, saman nezlesi, bronşit,
kurdeşen, migren, egzama şeklinde olabilir.
Alerjiyi meydana getiren sebeplerden uzak durmak lazımdır. Alerjiyi tamamen tedavi etmeye kalkmak vücu­dun duyarlılığını yitirmesine ve daha büyük felaketlere uğramasına sebep olur. Fakat doğal metotlarla bünyeye direnç kazandırılabilir.
Aynca ileri vakaların yani astım, saman nezlesi, eg­zama gibilerin de yine doğal tedavi metotlarına başvu­rulmalıdır.

İLAÇLAR:
* Büyük boy bir siyah turp rendelenir. Suyu çıkarılıp içilir. Bu işleme alerjik belirtiler kaybolana kadar devam etmek lazımdır. :
* Bir tatlı kaşığı acı yonca ile aynı miktar ravend bir demlik suda kaynatılır. Her gün yemeklerden sonra bir çay bardağı içilir.
* Masaj ve Akupunktur: Bunların uzmanları bulu­nursa kesin tedavi olur. Masajda diz altının tam ortası ve sırtta küreklerin arası ovulur.

Reklamlar


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın